Michaela Ella Hajduková-Sľub cisárovnej Sisi

Autor:Michaela Ella Hajduková

Názov knihy:Sľub cisárovnej Sisi

Vydavateľstvo:Motyľ

Počet strán:444

Anotácia:

 Keď si Amalia Wiedelová vydraží nádherný toaletný stolík z 19. storočia, nie je to prvá starožitnosť v jej byte. Lenže tento čarovný kúsok minulosti v sebe čosi ukrýva. Zvláštnu čiernobielu fotografiu známej ženy a vyryté písmená A. D. Nie sú to však jediné záhady, ktoré so sebou nábytok do jej pokojného života prinesie. Amalia je samotárska introvertka, ktorá aj bez podivného stolíka máva nočné mory. Tie ju však nedesia, práve naopak, vychutnáva si v nich hru s ohňom a robí zápisky do Knihy snov. Po smrti priateľky a neobyčajnom stretnutí opúšťa svoje introvertné steny a vydáva sa na veľkú cestu po stopách cisárovnej Sisi.

Bad Ischl, Viedeň, Gödöllő... Nočné desy ju neopúšťajú ani na cestách. Hranice sa však stierajú. Ktosi sa s ňou snaží cez sny komunikovať.

Kto je záhadná postava, ktorá sa jej zjavuje v roztrieštených snoch?
Kto je Mariechen a prečo jej to meno spôsobuje zimomriavky?
A čo ak sa jej nočné ilúzie a mory začnú čoraz viac prepletať so životom a smrťou cisárovnej?

Moje dojmy: 

18 príbehov o láske a o silných ženách.Tento počet kníh ma na konte autorka Michaela Ella Hajduková.Jej najnovšia kniha je o ďalších  silných hlavných hrdinkách .Jedna sa zapísala do dejín tým že bola iná ako ostatné a tým bola výnimočná. Druhá ju stvárnila na filmovom plátne tak že pre mnohých zostane navždy ako filmová Sisi. Tretia je obyčajná žena ktorá má svoj svet a je skôr introvert.Výnimočná je však v tom že sa rozhodla na zmenu.Opustila svoje známe steny a rozhodla sa vydať po stopách cisárovnej. Možno vám tieto tri príbehy nebudú na prvý pohľad veľmi do seba zapadať ale postupne začne všetko dávať význam.

 Sisi bola mladučké dievča keď sa dostalo na rakúsky dvor.Bola snílek a mala svoju povahu.Chceli, aby bola poslušné dievča aby jej absolútne nevadilo že nemôže zasahovať do výchovy svojich deti.Chceli, aby so všetkým súhlasila.Svokra  mala vždy posledné slovo.Sisi sa postupne mení z ustráchaného dievčatka na ženu ktorá si povie svoj názor.Píše sa rok 1955 a Romy Schneider hrá mladú cisarovnú. Okamžite si ju ľudia v tejto úlohe zamilovali a milujú dodnes a aj keď potom hrala v mnohých úlohách veľa ľudí v nej vždy videli cisárovnú.Posledný príbeh sa odohráva v súčastnosti. Mladá Amalia Wiedelová je mladá introvertka ktorá miluje starožitnosti. Nedávno sa jej podaril vydražiť nádherný toaletný stolík z 19 st. Amelia tam nachádza čiernobielu fotku a inicialky A.D.A aby toho nebolo malo,Amalia máva nočné mory ktoré ju prekvapivo nedesia práve naopak vychutnáva si ich a po prebudení si ich zapisuje do Knihy snov.Po tragédii ktorú prežije Amalia sa rozhodne vydať po stopách cisárovnej Sisi. Amalia na tejto ceste nájde samú seba i odpovede na otázky.

Sľub cisárovnej Sisi je veľmi zaujímavá kniha.Na vyše 400 stranách nám autorka odkryla život skutočnej Sisi.Ktorý bol plný krásnych momentov ale i bolesti a pádov. Čitateľovi sa mladučka Sisi mení pred očami a stáva sa s nej žena ktorá si dokáže spraviť poriadky.Samozrejme jej povaha a názory a správanie nebolo každému pochuti. Veľa veci som o Sisi netušila a príjemne ma to prekvapilo. Jej vzťah s Franzom bol veľmi zaujímavý.Boli tak odlišný od seba no i tak ju Franz neskutočne miloval. Musím však napísať že Franz nebol žiaden anjel a úprimne nie vždy som sa stotožnila s jeho správaním a názormi. 

Filmová Sisi Romy Schneider mala veľmi búrlivý život a aj smutný. Som toho názoru že jej osudový muž bol Alain Delon.Ich vzťah bol plný vášne i bolesti a tento vzťah ju poznačil.Čo jej však úplne zlomilo srdce bola smrť jej syna.To už na krehkú Romy bolo veľa.Jej životný príbeh ma vždy fascinoval.Ľudia ju milovali,mala talent a niekto by sa určite našiel kto jej toto všetko zavídel.V skutočnosti to však bolo úplne inak a vôbec by s ňou  nikto nemenil.

Sľub cisarovnej Sisi odporúčám. Dozviete sa veľa zaujímavosti. Ako to u autorky býva aj s týchto príbehov cítiť že autorka si všetko dôkladne naštudovala tak ako o Romy i o samotnej Sisi. Teším sa na ďalšiu knihu od autorky.

                                                                    Za knihu ďakujem samotnej autorke 
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Peter Kalva-Dedičstvo

Peter Petterson-Vietor Severu-Stratený kalich

Sarina Bowen a Elle Kenndy Hodnej kluk a Zůstan